Rukometaši Partizana odneli bodove iz Leskovca posle dramatične završnice

Rukometaši Partizana pobedili su večeras Dubočicu 54 u Leskovcu posle velike borbe rezultatom 30:31 (14:12).

Leskovčani su nošeni podrškom sa tribina pokazali da mogu ravnopravno da se nose sa favorizovanim Partizanom, što je posebno bilo vidljivo u prvom poluvremenu koje su domaći rešili u svoju korist sa 2 gola prednosti.

U nastavku dramatičan duel, dostojan epiteta derbija kola i jednog od derbija prvenstva. Bilo je svega što rukomet čini jednim od najpopularnijih sportova u Srbiji, ali i kontroverze u završnici susreta (minut i 55 sekundi pre kraja pri rezultatu 29:29) kada su arbitri priznali pogodak Kojadinovića iako je lopta završila u rukama golmana Kocića koji je žestoko reagovao i tvrdio kako lopta koju je držao u rukama nije prešla gol liniju. Burno je reagovala i leskovačka publika koja je skandiranjem “lopovi, lopovi” pokazala šta misli o ovakvoj sudijskoj odluci i golu za koji se kasnije pokazalo i da je odlučio pobednika derbija.

Dubočicu je i u derbiju odličnom igrom predvodio Atanasković sa 12 golova, a raspoloženi su bili i Matović sa 5, Anđelković sa 4, Ristović i Adamović koji su po 3 puta zatresli mrežu Partizana. Nedostajali su golovi iskusnog Spasića koji na isteku 59. minuta nije iskoristio “zicer” za izjednačenje.

U timu Partizana odlična partija Kojadinović koji je postigao 10 golova.

U sledećem, 7. kolu Plej ofa Arkus lige Dubočica 54 gostuje u Kostolcu gde će odmeriti snage sa ekipom Rudara.

Rukometaši Dubočice 54 pobedili Crvenu Zvezdu, “crveno beli” napustili teren zbog dugotrajnog nezadovoljstva odnosom sudija i saveza prema njima

Rukometni derbi Dubočica 54 – Crvena Zvezda završen je na nesportski i ružan način isključivo …