Radnički porazom otpočeo prvenstvo

Fudbaleri Radničkog porazom su započeli takmičenje u ovoj sezoni Superlige Srbije. Oni su u prvom kolu poraženi na gostovanju Crvenoj zvezdi rezultatom 3:0.

Gosti su u prvom poluvremenu večerašnjeg meča bili skoncentrisani na odbranu, dok su domaći bili konkretniji u napadu.

Domaći fudbaleri imali su šansu da u 39.minutu dođu do vođstva, muđutim šut Kange samo je uzdrmao stativu Nišlija. Ova šansa je najavila ono što se dogodilo samo minut kasnije, a to je gol za Crvenu zvezdu koja preko Pešića dolazi do 1:0 u finišu prvog dela igre. Pešić je nakon par neiskorišćenih šansi uspeo da zatrese mrežu Braća a velike zasluge idu na račun Adžića koji je odličnom asistencijom odradio “pola posla”.

Sa druge strane Radnički osim dve šanse, kada je prekide izveo Arsić, nije ozbiljnije zapretio. U jednoj situaciji je Stojanović loše zahvatio centaršut pa su Nišlije otišle u svlačionicu sa nulom na svom kontu.

Prva ozbiljnija šansa u drugom poluvremenu delo je Kange koji još jednom pogađa okvir gola, ovoga puta je to bila prečka.

Crveno-beli su na startu drugog dela igre malo usporili tempo, a Nišlije su se otvorile i zaigrale agresivnije. Međutim u 57.minutu Tomić je vratio loptu do svog golmana Braća, ali u tom trenutku se iza njegovih leđa nalazio Srnić koji je iskoristio ovu situaciju i povisio rezultat na 2:0.

Prvu ozbiljniju šansu za Radnički u 65.minutu nije iskoristio Noma, koji se nakon dobrog prijema lopte ipak predugo nameštao za šut.

Crvena zvezda postigla je još jedan gol u 87.minutu kada je Srnić šutirao u malu mrežu gostiju, a teško je reći da li je Boaći tom prilikom dotakao loptu i usmerio je u drugom pravcu. U tom slučaju bio bi ovo neregularan gol s obzirom na to da je tamnoputi fudbaler bio u nedozvoljenoj poziciji. Gol je ipak priznat i na semaforu je stajalo 3:0 a gol je pripisan Slavoljubu Srniću.

Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih pretnji na obe strane.

Radnički će u narednom kolu dočekati Mladost iz Lučana, ta utakmica je na programu u petak.

Superliga Srbije, 1.kolo:

FK Crvena zvezda – FK Radnički 3:0 (1:0)

Stadion: “Rajko Mitić”, Beograd, Sudija: Aleksandar Vasić (Dejan Petrović, Milovan Ristić, Petar Piper) Žuti kartoni: Frimpong (Crvena Zvezda), Simunović, Aksentijević (Radnički). Strelci: 1:0 – Pešić (40.minut), 2:0 – Srnić (57.minut), 3:0 – Srnić (87.minut).

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Jovičić, Frimpong, Kanga, Adžić (od 58.minuta Milijaš), Donald (od 82.minuta Gobeljić), Stojković, Anđelković, Pešić (od 58.minuta Boaći), Srnić, Savić.

RADNIČKI: Brać, Tomić (od 59.minuta Jovanović), Stojanović, Mrkić (od 73.minuta Ranđelović), Arsić, Aksentijević, Petrović, Simunović, Noma (od 81.minuta Stevanović), Stanković, Golubović.

Sanja Mirković

Rukometaši Dubočice 54 pobedili Crvenu Zvezdu, “crveno beli” napustili teren zbog dugotrajnog nezadovoljstva odnosom sudija i saveza prema njima

Rukometni derbi Dubočica 54 – Crvena Zvezda završen je na nesportski i ružan način isključivo …