Prva, ali zlata vredna: ”Dubočica” pobedila ”VA 014”

Sve je odlučeno u tri seta, a Leskovčani su, i pored rezultatske klackalice u poslednjem delu igre, kontrolu sve vreme držali u svojim rukama. Konačno 3:0. (25:29), (25:21), (25:19).

I dok su njihove koleginice po sportu, stotinak metara dalje uspešno ”završavale posao”, odbojkaši ”Dubočice” svoju borbu su tek počinjali. Želja da se iskupe zbog dva poraza i zadovolje svoje navijače na premijernom ovosezonskom nastupu, gotovo da se mogla osetiti u vazduhu.

Poveo je domaćin i u jednom momentu napravio razliku od pet poena, ali su Valjevci do sredine seta, uspeli da izjednače. Sledi opet par mini serija ”Dubočice”, koja prvi deo igre završava sa ubedljivih 25:19. Drugi set dobili su Leskovčani manje ubedljivo, ali su, prema kretanju rezultata, upravo u njemu bili najstabilniji.

U trećem setu bilo je najneizvesnije. Poveli su domaći, ali je gost na početku nekoliko puta preuzimao vođstvo. Od sredine ”Dubočica” ponovo stiče prednost i rešava i taj deo igre u svoju korist.

Ovom pobedom, Leskovčani su izborili beg sa dna tabele i sa 3 boda, dele 6. mesto sa još četiri kluba. U narednom kolu, ”Dubočica” gostuje poslednjeplasiranom ”Kleku” i ima priliku da nastavi pobednički niz.