Poraz košarkaša Zdravlja posle produžetka u dramatičnoj završnici

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras u duelu sa Spartakom iz Subotice, posle produžetka, rezultatom 95:97 (19:13, 19:22, 24:20, 24:31, 9:11).

Neizvesna utakmica imala je dramatičnu završnicu u kojoj su neke odluke sudija u samom finišu izazvale buru negodavanja klupe domaćih i navijača koji su zvižducima i negodovanjem ispratili nekoliko odluka arbitara.

Od “gotovog” su Leskovčani dobili na kraju “veresiju”. Na početku poslednje četvrtine izgledalo je da domaćin drži konce igre u svojim rukama (32. minuz 67:58). Subotičani se nisu predavali pa su predvođeni mladim reprezentativcem Srbije Filipom Barnom preuzeli vođstvo (35. minut 68:72). Leskovčani su ponovo trojkama Jugovića i Price stigli do prednosti, a 12 sekundi pre kraja bili i na korak od pobede (86:83). Šest sekundi pre kraja Barna je pogodio trojku i uveo meč u produžetke.

U podružecima nastavak prave sportske drame u kojoj su gosti na kraju imali i više sreće. Na 22 sekunde do kraja Sšartak je imao poen prednosti (95:96), ispromašivali su se gosti sa linije slobodnih bacanja, ali Prica, Jugović i Veličković u tri napada nisu postigli poene, pa su bodovi otišli u Suboticu.

Za ekpu Zdravlja su igrali: Veličković 15 (10 asistencija, indeks 18), Jugović 11, Dojčinović 18 (5 skokova, 2 osvojene lopte, indeks 18), Prokić 2, Marić 6 5 skokova, 3 osvojene lopte), Mitić 5, Stojković 5, Stošić, Ilić, Petković 11 (4 skoka), Đurović 8 (4 skoka), Prica 14 (10 skokova, indeks 20).

U sledećem, 3. kolu košarkaši Zdravlja gostuju u Kragujevcu gde će odmeriti snage sa liderom na tabeli, ekipom Radničkog.