Poraz košarkaša Zdravlja na gostovanju u Smederevskoj Palanci

Košarkaši Zdravlja Leskovca poraženi su na gostovanju u Smederevskoj Palanci u utakmici 17. kola Druge lige Srbije rezultatom 87:74 (21:16, 22:18, 23:17, 21:23).

Leskovčani su odlično otvorili meč i predvođeni Dojčinovićem i Marićem u 4. minutu imali 9 poena prednosti (2:11). Naredna dva minuta donela su izjednačenu igru (6. minut 8:16). Završnih 4 minuta i 35 sekundi prve četvrtine pripalo je domaćinu koji je serijom 13:0 na odmor otišao sa 5 poena prednosti (21:16).

U nasvku period izjednačenje igre (17. min. 36:32), a u završnici druge četvrtine ponovo do izražaja dolazi duža klupa domaćina, pa se na odmor otišlo sa 9 poena “viška” na kontu Mladosti (43:34).

U nastavku Leskovčani smanjuju prednost Palančana (27. min. 52:47), ali domaćin opet koristi svoje prednosti za mirniji ulazak u poslednju četvrtinu (66:51).

U poslednjih 10 minuta drugačija slika na terenu, najpre je domaćin povećao prednost, da bi u završnici gosti sveli razliku na konačnih 87:74.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: Tešović, Jugović 15, Veličković 11 (7 asistencija), Ristić, Dojčinović 16 (8 skokova), Nedeljković, Marić 14 (12 skokova), Prica 14, Prokić 4, Ilić.

U sledećem, 18. kolu košarkaši Zdravlja na svom terenu dočekuju Proleter iz Zrenjanina.