Pobeda Dynamica u Leskovcu u dramatičnoj završnici, Zdravlje stalo na korak do pobede

Košarkaški Zdravlja poraženi su večeras u Leskovcu u duelu sa ekipom Dynamic VIP PAY rezultatom 73:78 (22:25, 26:16, 14:17, 11:20).

U poslednjem minutu viđena je prava drama u kojo su gosti imali više sreće i mirniju ruku.

Trojka Blackwella 37 sekundi pre kraja podigla je navijače na naoge (73:74). Siguran je na drugoj strani bio internacionalac u tomu iz Beograda Akay i povećao prednost svog tima na 3 poena (73:76). Na 18 sekundi pre kraja Stamenković niej realizovao napad, publika je negodovala uverena u faul na jednim od najboljih igrača domaćih, ali je najefikasnij igrač meča Đorđević dobio priliku da sa linije slobodnih bacanja 17 sekundi pre kraja obezbedi pobedu svom timu (73:78).

Pokušao je Miloš Jović 8 sekundi pre kraja da trojkom iz velike daljine vrtai neizvesnost u ovaj meč, ali promene rezultata nije bilo.

U prvom poluvremenu duela u Leskovcu bolja igra Zdravlja, pa se na odmor otišlo sa prednošću domaćina (48:41).

U nastavku drugačija slika na terenu. Košarka većeg intenziteta, sa mnogo više fizičkih kontakata, što je očigledno više odgovaralo gostima koji su uspeli da se vrate u meč. Za razliku od prvih 20 minuta, u nastavku su Leskovčani teže dolazili do koša i prilike za šut, dok je na drugoj strani Vuk Đorđević sa 28 poena bio nerešiva enigma za domaće košarkaše.

Za ekipu Zdravlja su igrali: stojković, D. jović 3, Hudson 12 (5 skokova), Petković (4 asitencije), Đorđević 15 (6 skokova), Radivojević 3, Stamenković 14 (5 skokova, 3 asistencije), Stajić, Jovanović 2, M. Jović 14, Stojanović 6 (5 skokova), Blackwel 4 (4 asistencije).

Sledećeg vikenda, u okviru 21. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije ekipa Zdravlja gostuje u Pančevu gde će odmeriti snage sa ekipom Tamiša.