Otvorena izložba grafickih radova FLU u Narodnom muzeju

Izložba dela radova iz Kabineta grafike Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu sinoć je otvorena u Narodnom muzeju u Leskovcu. Na izložbi su predstavljeni radovi nastali u prvih petnaest godina Grafičkog odseka a radovi su profesora i studenata Akademije čije je stvaralaštvo obeležilo umetničke tokove druge polovine dvadesetog veka.

Izložbu je otvorila Tija Antić, kustos Fakulteta likovnih umetnosti.

“ Kabinet Grafike je osnovan 50-ih godina, ali su ovde izložena dela nastajala još od samog osnivanja fakulteta 1937. godine. Dela su nastala za vreme i posle Drugog svetskog rata i zbog toga su i značajna jer predstavljaju svedočanstvo jednog vremena.“

 

 

 

Check Also

Paketi pomoći stižu do korisnika: Distribucija počela i u gradskim mesnim zajednicama

Distribucija paketa pomoći namenjenih penzionerima i korisnicima socijalne pomoći nastavljena je i danas, a pored …