Osmi poraz košarkaša Konstantina: I Čačani odneli bodove iz Niša

Ni osma nije bila sreća… Košarkaši Konstantina doživeli su osmi poraz u isto toliko odigranih kola. Kajmak je sa Čaira odnela i ekipa Borca iz Čačka koja je nadjačala Konstantin rezultatom 79:90.

Konstantin je otvorio prvu četvrtinu dosta nesigurno, a to je uslovilo da nakon 10 minuta zaostatak Nišlija bude 4 poena razlike. Drugu četvrtinu otvorio je domaći tim po svojoj meri, nošeni poenima američkog internacionalca Kajla Rendala niška ekipa napravila je seriju od 7:0. Drugu deonicu je ekipa Predraga Jaćimovića dobila ubedljivo sa 21:9.

Drugo poluvreme u potpunosti je pripalo košarkašima Borca koji su sigurno priveli meč kraju i slavili sa 79:90. U redovima Konstantina najbolji je bio Rendal sa 29 poena, Šišić je postigao 13. U Borcu je najbolji utisak ostavio Micić sa takođe 29 poena, a pratio ga je Todorović sa 21 košem.

KONSTANTIN – BORAC 79:90 (20:24, 21:9, 19:27, 19:30)

Hala: Osnovna škola “Dušan Radović”, Niš Sudije: Aleksandar Glišić, Časlav Čukalović, Marko Strika (Beograd)

Konstantin: Dojčinović, Šišić 13 (8sk), Anđelković 8, Stojanović, Mladenović, Rendal 29 (6sk), La. Živković 5, Simović, Bogavac 12, Stanković, Milojević, Lu. Živković 12 (7sk)

Borac: Čarapić 1, Mitrović, Ćirić, Radovanović 11, Žigeranović 15, Marković, Radonjić 12 (6sk), A. Todorović, Radović, Mićić 29 (7sk), Đoković 1, N. Todorović 21