Obožavaju bubnjeve i sviraju k’o veliki: Upoznajte Janu, Irinu, Dušana, Pavla i Jovana

Slide Background
Build & Design
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Bubanj ili udaraljke uopšteno, najstariji su instrumenti na svetu, jer je čovek, još u praistoriji, otkrio da se udaranjem jednog predmeta o drugi, može dobiti zvuk. I danas je to ono što privlači mlade generacije.

Jana i Irina Stevanović bubnjeve sviraju već dve godine i bubnjevima ih je privukao jedan snimak sa youtuba:

– Niko u našoj porodici ne svira bubnjeve, ali smo gledale snimak jedne devojčice na bubnju i to nam se dopalo. Od svih instrumenata nama se najviše dopada bubanj. Pošto u Muzičkoj školi u Leskovcu ne postoji odsek za bubnjeve, mi idemo u privatnu školu. Volele bismo da, kad malo porastemo, imamo svoj bend i da nastavimo da sviramo na ovom instrumentu.

Da se ljubavlju prema bubnjevima može lako ”inficirati”, potvrđuju i braća Jovan i Pavle Ranđelović.

– Mama svira klavir, pa od nje učimo da sviramo taj instrument, tata se pomalo bavi gitarom i on nam prenosi znanje o njoj, ali osim nas, niko u porodici nije svirao bubnjeve. U našoj porodici se šale da ćemo biti ”One man orchestra” i mi bismo voleli. Bubnjevima nas uči tata našeg druga iz vrtića, pa je sve lakše. Zvuk je na bubnjevima zanimljiv i to nas privlači.

Dušan Tasić, na prvi pogled podseća na malog It-ijevca, ali bubanj svira vrlo posvećeno i koncentrisano:

– Ovo je tek početak i za sada sviramo jednostavne melodije, kao što je ovaj marš. Još odavno volim bubnjeve i kad sam upisivao muzičku školu, to je bio moj prvi izbor. Međutim, na taj odsek je moguće preći tek u 8. razredu, a dotle ću svirati klavir. Kod bubnja volim zvuk koji proizvodi, vrlo je moćan i upečatljiv.

Tako su o ovom muzičkom instrumentu govorili najmlađi Leskovčani, a sva je prilika da za bubnjarske naslednike ovaj grad ne mora da brine.

Check Also

Školarci od petka na mini raspustu

Prolećni raspust ove godine doneće učenicima punih deset dana odmora “u komadu”, što će biti …

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *