Obeležen Dan pobede nad fašizmom

U Spomen parku je polaganjem venaca obeležen  Dan pobede nad fašizmom. Vence su položile delegacije Vojske Srbije, Grada Leskovca, SUBNOR-a, Udruženje vojnih penzionera i Savez potomaka ratnika Srbije 1912-1920.

– 9. maja 1945.godine Nemačka je potpisala bezuslovnu kapitulaciju čime je zvanično završen Drugi svetski rat.Među zemljama koje du podnele najveće žrtve bila je i naša zemlja, jer je procenjeno da je u Jugoslaviji tada stradalo oko 1,7 miliona ljudi. Srpski narod je uvek bio prvi na braniku slobode, što je pokazao i u ovom ratu, boreći se za bolju budućnost svojih pokolenja. Zato u ovom času treba odati počast svim vojnicima i civilima koji su položili živote u borbi protiv fašizma i sa ponosom se sećati onih koji su doprineli pobedi nad najvećim zlom u istoriji,podsetila je Mileva Milčić članica Gradskog veća.

Check Also

Da li Ronaldo može da odgovori Mesiju? Ovo je IZAZOV kao nikada do sada!

Sa 18 golova, Lionel Mesi postao je najbolji strelac u istoriji Mundijala. Svet je oduševljen, …