Leskovčani vodili 15 razlike, Zemunci na kraju slavili

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras u Leskovcu u duelu sa ekipom Mladosti MaxBet rezultatom 85:92 (28:17, 21:22, 23:27, 13:26).

Domaćin je bolje otvorio meč, Morgan je u uvodnim minuta ukradenim loptama i zakucavanjima vodio tim Zdravlja do velikih 11 razlike (5. minut 15:4). Leskovčani su tu prednost uspešno održavali (7. minut 21:9). Igra i rezultat u startnih 10 minut najavljivali su sigurnu pobedu domaćina.

U drugoj četvrtini period bolje igre Leskovčana (12. minut 34:19), a ogromnih 15 poena prednosti domaćio su uspešno održavali do 16. minuta (41:26). U završnici drugog perioda gosti u su uspeli da smanje prednost Leskovčana pa je domaćin na odmor otišao sa 10 poena prednosti (49:39).

U nastavku dobra ofanzivna igra oba tima, a Zdravlje u poslednjih minut i 10 sekundi treće četvrtine ulaze sa 13 poena viška (72:59). Zemunci tada prave seriju (0:7) i smanju prednost Leskovčana na kraju ovog perioda na samo 6 poena (72:66).

U poslednjoj četvrtini Mladost je uspela da uhvati potpuni rezultatski priključak (33. minut 74:72). Usledio je period ravnopravne igre (36. minut 77:77).

U poslednjih nešto više od 4 minuta bolja igra gostiju, Dejvis je pogađao iz svih pozicija, u igri u kojoj su gosti imali više snage za čvrstu odbranu i brze napade u završnici meča. Na kraju pobeda Mladosti koja najavljuje bolje dane nekadašnjeg prvaka Košarkaške lige Srbije.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Gorbachov 2, Stojković 10, Gavrilović, Morgan 15 (6 skokova, 4 osvojene lopte), Radivojević 3, Stajić, Lampkin 12 (10 skokova, 4 asistencije), Škundrić 10, Jovanović 14 (10 skokova), Jović 12, Stojanović 6, Blackwell.

U sledećem, 12. kolu Zdravlje gostuje u Vršcu gde će odmeriti snage sa istoimenim domaćim timom.