LESKOVČANI UBEDLJIVI Zdravlje – Radnički (Kragujevac) 87:72

Košarkaši Zdravlja pobedili su Radnički iz Kragujevca u utakmici 3. kola Drige lige Srbije rezultatom 87:72, po četvrtinama 24:14, 18:18, 26:25 i 19:15.

Leskovčani su odlično otvorili meč i sa startnih 6:0 najavili novu ubedljivu pobedu pred oko 700 svojih navijača. U 4. minutu već je 9 razlike za domaće (11:2) uz efikasan napada i čvrstu odbranu Zdravlja.

Izjednačena druga četvrtina nije donela konačan odgovor o raspletu ove utakmice, a Kragujevčani su pokazali da se neće predati (15. min. 30:24). Na odmor su domači košarkaši otipli sa 10 poena prednosti (42:32) ispraćeni aplauzima vernih navijača.

U nastavku najpre period bolje igre Radničkog (25. min. 50:47), a zatim Zdravlja pa su domaći u poslendju četvrtinu ušli sa 11 poena prednosti (68:57).

U poslednjih 10 minuta Leskovčani najpre povećavaju prednost na 15 poena, Kragujevčani “vraćaju” razliku na 11 (33. min. 74:63). Košarkaši Zdravlja tada prave pobedničku seriju 7:0 i stižu do odlučujuće prednosti (36. min. 81:63).

Za ekipu Zdravlja su igrali: Jović 6, Mijajlović 9 (2/2 za dva), Stojković 5 (7 asistencija, 4 koka), Tešanović 21 (4/6 za tri, 4 skoka), Čvorović 8 (5 skokova), Petković 2, Ristić 3 (5 asistencija), Dojčinović 6 (2/3 za dva), Andrejević 8 (4 skoka), Tešović 5 (4 skoka, 4 asistencije, 4 ukradene lopte), Stojiljković, Ljubenković 14 (8 skokova, 3 asistencije).

U sledećem, 4. kolu Druge lige Srbije košarkaši Zdravlja gostuju u Smederevskoj Palanci gde će odmeriti snage sa ekipom Mladosti.