Leskovčani pregazili Palančane pred svojim navijačima

Košarkaši Zdravlja ubedljivo su večeras pred svojim navijačima pobedili ekipu Mladosti SP rezultatom 95:72 (21:26, 19:20, 34:12, 21:14) u utakmici 4. kola Druge lige Srbije.

Prvo poluvreme nije nagoveštavalo ovako ubedljiv trijumf domaćina u duelu sa solidnim gostima iz Smederevske Palanke. Košarkaš Mladosti su lako prolazili kroz odbranu Zdravlja, pogađali iz svih pozicija i u jednom trenutku imali i 12 poena prednosti (16. minut 28:40). Trojke Veličkovića i Jugovića i poeni Prokića vratili su Leskovčane u igru pa se na odmor otišlo sa 6 poena prendosti za goste (40:46).

U nastavku potpuno drugačija slika na terenu. Zaigrali su domaći ozbiljno i borbeno u odbrani, pa su u za poluvreme dozvilili Palančanima da postignu samo 26 poena.

U fazi napada kapitensko izdanje Vladimira Veličkovića koji je na samom početku drugog poluvremena sa dve trojke vratio utakmicu “na početak” (22. minut 46:48). Pridružio mu se i Aleksa Jugović sa 7 vezanih poena, a zatim su se dvojica ove večeri šuterski najraspoloženijih menjala u šutiranju i pogađanju “trojki” i praktično prlomila meč (26. minut 64:53).

Do kraja revija koševa domaćih protiv nemoćnih gostiju kojima u tim trenucima više ništa nije polazilo za rukom.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: Ilić 3, Marić 6 (6 skokova, 7 asistencija), Veličković 15 (11 asistencija, 7 skokova, 5 ukradenih lopti, index 24), Petković 5, Jugović 31 (5 skokova, 7/11 za tri, šut iz igre 11/19, index 30), Dojčinović 5, Stojković 2, Prokić 10 (6 skokova, index 20), Prica 7 (3 skoka), Nedeljković, Radivojević 11 (3/5 za tri).

U sledećem, 5. kolu košarkaši Zdravlja gostuju u Zrenjaninu gde ih očekuje duel sa ekipom Proletera.