Kotlarnica u Dubočici dobila novi gasni kotao

JKP „Toplana“ dobila je danas gasni kotao koji će biti postavljen u kotlarnicu „Dubočica“ čime će se izvršiti potpuna gasifikacija ove kotlarnice.

U kotlarnici „Dubočica ranije je izvedena zamena gorionika, koju je finansirao Grad Leskovac sa 30 miliona dinara, a učešće Toplane iznosilo je 11 miliona dinara. Ugradnjom ovog kotla doći će i do povećanja proizvodnog kapaciteta u ovoj kotlarnici jer će kotao snage 6,5 megavata biti zamenjen kotlom snage 10,8 megavata. Nabavka ovog kotla deo je projekta „Rehabilitacija sistema daljinskog grejanja u Srbiji“, koji podrazumeva proširenje gabarita same kotlarnice, ali i rekonstrukciju elektro-ormana. Vrednost ove investicije iznosi 125 miliona dinara.

Check Also

Da li Ronaldo može da odgovori Mesiju? Ovo je IZAZOV kao nikada do sada!

Sa 18 golova, Lionel Mesi postao je najbolji strelac u istoriji Mundijala. Svet je oduševljen, …