Jokićev “Joker” u finišu slomio otpor Zdravlja

Košarkaši Zdravlja poraženi su na gostovanju u Somboru u duelu sa ekipom “Joker” rezultatom 85:74 (23:25, 22:15, 17:18, 23:16) u utakmici 6. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Leskovčani su pružili najbolju igru na gostovanjima u dosadašnjem toku prvenstva i održavali rezultatsku ravnotežu do pred sam kraj meča. U 36. minutu ekipe su bile rezultatski izjednačenje (72:72).

Domaćin je od 37. minuta (78:74) serijom 7:0 uspešno priveo meč kraju, pa je ekipa trenera Željka Lukajića upisala i drugi prvenstveni trijumf.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Nešić, D. Jović 4, Gavrilović 2, Đ. Jović 2 (4 asistencije, 2 osvojene lopte), Harvey 12, Andrejević 12 (7 skokova), Chiglikov 3, Tasić 5, Dugalić 8 (7 skokova), Blakney 6, Callahan 16 (8 asistencija).

U sledećem, 7. kolu Prve Košarkaške lige Srbije Zdravlje u Leskovcu dočekuje Slobodu iz Užica.

Meč se igra u PETAK 10. novembra u 17 časova u Sportskom centru Dubočica u Leskovcu.