Gimnazijalci iz Vlasotinca uspešni u atletici

Okružno prvenstvo u atletici održano je 11. maja u Pirotu. Maturant Gimnazije „Stevan Jakovljević“ Mihajlo Nikolić bio je najbolji u trčanju na 1000 m, a Jelena Petrović, gimnazijalka 2/2 u bacanju kugle. Oni su učestvovali na Republičkom prvenstvu u Novom Pazaru 15. maja i tada je Mihajlo zauzeo peto a Jelena osmo mesto. Po rečima Saše Đikića, prof. fizičke kulture u vlasotinačkoj Gimnaziji uspeh Jelene i Mihajla je značajan jer je konkurencija bila velika. Inače, Jelena i Mihajlo su i članovi Atletskog kluba „Vlasotince“.

Check Also

Iz gradskog budžeta isplaćene usluge udruženja socijalne zaštite, program „Prestonica kulture 2026“, solidarne pomoći i redovni troškovi u obrazovanju

Iz budžeta Grada Leskovca isplaćeno je danas 10.752.840 dinara. Od ovog iznosa, Udruženju distrofičara Jablaničkog …