Futsaleri Leskovca osvojili bod u duelu sa doskorašnjim prvoligašem, KMF Jastrebac iz Blaca

Futsaleri Leskovca igrali su nerešeno sa sa Jastrepcem iz Blaca (2:2) u utakmici 3. kola Futsal Drug elige Srbije.

Bivši prvoligaš iz Blaca ostao je u sećanju ljubiteljima futsala u Leskovcu po spektakularnom finalu Kupa FS RIS koji su ove dve ekipe odigrale 15. februara u Leskovcu. Pred više od 2.000 navijača meč je tada završen pobedom Blačana 2:4.

U novu sezonu KMF Jastrebac je ušao sa željom da izbori ekspresan povratak u Futsal Prvu ligu. Taj podatak možda i najbolje svedoči o velikom napretku i iskoraku koji je KMF Leskovac napravio u prethodnim godinama kada je stigao do statusa drugoligaša.

KMF Leskovac je poveo u 32. minutu efektnim pogotkom Ljubiše Cvetanovića, a samo minut kasnije izjednačio je Nikolić. Gosti su preko Spasića u 35. minutu poveli i najavili potpuni preokret, a samo minut kasnije izjednačio je Radosav Bojat.

Trener Nenad Stojanović izjavio je posle utakmice da je zadovoljan igrom svog tima, posebno imajući u vidu činjenicu da zbog povreda nije mogao da računa na Petrovića i Stanojevića.

Za ekipu KMF Leskovac su igrali: Strahinjić, Stefanović, Cvetanović, Kostić, Bojat, Simonović, Stanojević, Nastić, Vukojević, Petrović, Nikolić.

Posle 3. kola KMF Leskovac zauzima 6. mesto na tabeli Futsal Druge lige sa 4 osvojena boda. U sledećem, 4. kolu KMF Leskovac gostuje u Loznici gde će odmeriti snage sa istoimenim domaćim timom.