DRUGA LIGA SRBIJE: Košarkaši Zdravlja poraženi u Čačku

Košarkaši Zdravlja Leskovac poražaeni su večeras u Čačku u duelu sa ekipom Železničara rezultatom 76:61 (23:16, 18:20, 23:11, 12:14).

Posle ravnopravne igre u prvih 20 minuta (41:36), domaćim je utakmicu praktično prelomio u trećoj četvrtini koju j erešio u svoju korist sa 12 poena razlike.

U poslednjih 10 minuta Čačani su ušli sa 17 poena prednosti (64:47), i rutinskom igrom zadržali prednost do kraja protiv oslabljenih Leskovčana u čijoj je igri bilo primetno odsustvo kapitena Vladimira Veličkovića.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: Jugović 8 (3 asistencije), Petković (3 skoka), Stojković 2, Dojčinović 7 (8 skokova), Marić 25 (5 skokova, 3 asistencije), Ristić 6, Prica 13 (5 skokova), Tešović, Veličković, Nedeljković, Prokić, Ilić.

U sledećem, 20. kolu košarkaši Zdravlja u nekadašnjem “malom klasiku” srpske košarke dočekuju drugoplasiranu Slogu iz Kraljeva.