DRAMATIČNA ZAVRŠNICA: Novi Pazar posle produžetka pobedio Zdravlje u Leskovcu

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras u Leskovcu u duelu sa ekipom Novog Pazara posle produžeka rezultatom 84:85 (16:22, 25:14, 13:23, 23:17, 8:9).

U zanimljivoj utakmici u kojoj su se ekipe 17 puta smenjivale u vođstvu, a rezultat 9 puta bio izjednačen, presudila je bolja koncentracija gostiju u samoj završnici meča.

Zdravlje je u duelu sa Novim Pazarom ušlo bez povređenih Stamenkovića i Blackwela, koji ipak morao na teren u samom finišu nakon što su zbog 5 ličnih igrača van terena morali i Đorđević, Jovanović, Petković i Stojković.

Imali su Leskovčani napad za pobedu na kraju četvrte četvrtine, kapiten Milan Radivojević je 2 sekunde pre kraja pogodio iz ugla, ali su arbitri pokazali da je nagazio liniju, priznale dva poena i izjednačenje rezultata – 76:76.

U produžetku nastavak drame. Pazarci su najpre uspeli da se na trenutak “odlepe” (77:82), ali su domaći predvođeni danas za igru izuzetno raspoloženim Milošem Jovićem uspeli da se vrate u meč. Na ulasku u poslednji minut produžetka Stajić je smanji prednost Novog Pazara na jedan poen – 81:82, a 22 sekunde pre kraja Radivojević trojkom donosi prednost svim timu (84:82). Pazarcu su u sledećem napadu preko sjajnog Nikolića trojkom ponovo stigli do prednosti (84:85). Imali su domaći 8 sekundi za napad, odrađena je akcija za šut Blackwella, koji je sekund pre kraja šutirao i promašio za tri poena.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Cekić, Stojković 5 (7 skokova, 3 asistencije), D. Jović 7 (7 skokova, 5 asistencija), Petković 1 (3 skoka), Đorđević 16 (7 skokova, 3 asistencije), Radivojević 14 (3 skoka), Stamenković, Stajić 2, Jovanović 12 ( 5 skokova), M. Jović 25 (9 skokova, 5 asistencija), Stojanović 2 (5 skokova), Blackwel.

U pretposlednjem 29. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Zdravlje u Leskovcu dočekuje ekipu Kolubare.