BREJK LESKOVČANA! Pobeda Zdravlja na gostovanju protiv Dunava

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras na gostovanju ekipu Dunava rezultatom 78:83 (19:19, 21:19, 18:22, 20:23).

Vratilo se Leskovčanima za propušteno u nekoliko prethodnih utakmica kada su zastali na korak od trijumfa.

Utakmica u Staroj Pazovi donela je duel direktnih rivala u borbi za opstanak. Leskovački košarkaši su se revanširali punom merom za poraz u prvom delu sezone u Leskovcu (66:67), a nije nevažno i to što Zdravlja sada ima bolji skor u duelima sa ekipom Dunava.

Neizvesna utakmica od prvog do poslednjeg minuta. U poslednja 3 minuta Dunav je ušao sa poenom prednosti (74:73). Stojković je trojom vratio prednost na stranu Zdravlja (74:76), a posle jednog od dva pogođena slobodna bacanja domaćina Stamenković je trojkom najavio konačni trijumf gostiju (75:79, 1 minut 11 sekundi pre kraja).

Čvrsta odbrana donela je novi napad Zdravlju, a na asistenciju Stojkovića dva poena postigao je Blackwell 36 sekundi pre kraja (75:81). Ipak nije moglo bez drame, posle promašaja domaćih, usledio je prekršaj nad Stamenkovićem koji je promašio oba slobodna bacanja.

Vulić je trojkom 12 sekundi do kraja vratio neizvesnost (78:81), ali posle brzog faula oba slobodna bacanja realizovao Blackwell i postavio, pokazaće se, i konačan rezultat (78:83. Dunav je u poslednjem napadu promašio štu za tri poena, što je bio signal za veliku radost gostiju koji su ovom pobedom načinili važan korak ka opstanku u Košarkaškoj ligi Srbije.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Morgan 20 (5 skokova), Radivojević, Jovanović 12 (7 skokova), Blackwell 15 (6 skokova), Jordan 18 (4 skoka), Stojković 3, Gavrilović, Stamenković 13 (7 skokova), Škundrić, Jović 2, Stojanović.

U sledećem, 25. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Zdravlje na svom parketu dočekuje OKK Beograd.