Blagi pad broja obolelih od gripa u trećoj nedelji epidemije u Jablaničkom okrugu

U periodu od 16 – 22.01.2017.godine (treća nedelja izveštavanja za grip ) na teritoriji Jablaničkog okruga, beleži se blagi pad obolelih od OSG ili gripa.

 

Registrovana su 1842 nova slučaja, u odnosu na drugu nedelju izveštavanja kada je prijavljeno 2250 slučajeva.

I dalje je najviše zahvaćena populacija predškolske i školske dece.

Najveći broj obolelih je na teritoriji opštine Leskovac(832 slučaja).

Jedina opština u kojoj nije registrovan nijedan slučaj obolevanja od gripa je opština Crna Trava.

Check Also

Folklor okupio penzionere iz Srbije i regiona u Leskovcu (FOTO)

Pesma, igra i narodne nošnje obeležili su 17. Međunarodni festival folklora trećeg doba, koji je …