Više od polovine zaposlenih u Aptivu u Srbiji su žene koje rade na svim vrstama pozicija u tri proizvodna pogona, doprinoseći stvaranju bezbednijih, zelenijih i povezanijih proizvoda

Slide Background
Build & Design
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Stvarajući nove perspektive, talenat i kreativnost, žene čine 55% radne snage Aptiva u Srbiji, kompaniji posvećenoj jednakim mogućnostima, inkluziji i različitosti. Od proizvodnje, preko inženjeringa, do najviših menadžerskih pozicija u kompaniji Aptiv Srbija, žene su ključni igrači u razvoju naših proizvoda i ambasadori naših vrednosti unutar i van naših objekata, dovodeći do promena u zajednicama u kojima poslujemo.

„Jedini način da se reše najteži izazovi mobilnosti su inovacije, a dokazano je da inovacije potiču iz različitosti. Svi u Aptiv-u odgovorni su za stvaranje i održavanje radnog mesta uz poštovanje i prihvatanje koji su deo naše kulture“, rekla je Jelica Čobanović, direktorka finansija kompanije Aptiv Srbija. „Od početka naše organizacije u Srbiji, Aptiv je odlično mesto za zaposlene i liderke sa okruženjem u kome možemo da napredujemo i razvijamo se”.

„Posebno smo ponosni što u našoj Aptiv organizaciji u Srbiji 40% nas menadžera čine žene, što premašuje kako globalni prosek Aptiv-a (27%) tako i prosek tehnoloških i industrijskih kompanija (Morgan Stanley Tech 19%, Industrials 18%)“, dodala je Jelena Jovanović, HR menadżer fabrike Aptiv Leskovac. „Dok nastavljamo da gradimo naše timove, podstičemo više žena da se strastveno bave naukom i tehnologijom”.

Aptiv Srbija posvećen je raznolikosti i inkluziji kroz privlačenje, razvoj i zadržavanje vrhunskih ženskih talenata, uključujući saradnju sa lokalnim univerzitetima i tehničkim školama, kao i fokusiranje na unapređenje našeg procesa razvoja talenata. U okviru Međunarodnog dana žena, Aptiv nastoji da bude saveznik i šampion promena kroz svoju inkluzivnu kulturu, da napravi promenu za današnje žene i devojke sutrašnjice.

Aptiv je globalna tehnološka kompanija fokusirana na omogućavanje održivije budućnosti. Sa sedištem u Dablinu, u Irskoj, i više od 180.000 zaposlenih, Aptiv širom sveta pruža najvećim svetskim proizvođačima automobila rešenja koja vozila čine bezbednijim, zelenijim i povezanijim. Aptiv u Srbiji posluje od 2015. godine i sa ponosom je obezbedio više od 11.000 radnih mesta širom Novog Sada, Leskovca i Zaječara.Aptiv je globalna tehnološka kompanija fokusirana na omogućavanje održivije budućnosti. Sa sedištem u Dablinu, u Irskoj, i više od 180.000 zaposlenih, Aptiv širom sveta pruža najvećim svetskim proizvođačima automobila rešenja koja vozila čine bezbednijim, zelenijim i povezanijim. Aptiv u Srbiji posluje od 2015. godine i sa ponosom je obezbedio više od 11.000 radnih mesta širom Novog Sada, Leskovca i Zaječara. 

Check Also

Grad isplatio subvencije za boravak dece u privatnim vrtićima

Danas je iz budžeta grada iplaćena suma od 9.106.628 dinara za boravak dece u privatnim …

3 comments

  1. Leskovac i Zaječar su izabrani kao najnerazvijeniji gradovi.
    U N Sad su bolji standard drugo Aptiv je odavno izgubio kredibiltet da je najbolja fabrika.Ti novci koji se daju nemilice šakom i kapom su novci poreskih obveznika koji opet silom prilike su prinuđeni da rade i trpe razne pritiske od strane rukovodstva.Setite se afere 12 sati rada dok se nije digla Republička inspekcija ništa ne bi bilo rešeno. Sramota da se oni predstavljaju kao firma od ugleda to odavno nisu.Zna se kako se postaje sift, lider i ostalo.Sa sela je pobeglo sve što je bilo u nadi da će im bolje biti nekima jeste jer su kupili radno mesto, svi koji rade znaju sve i svi dalje ćute i trpe .Tako treba dok ima ovce imaće i vune netreba nama neprijatelj mi smo sami sebi najveći neprijatelji.Pitajte običnog radnika koliko je vremena proveo sa porodicom i kolike su plate i kolika je potrošačka korpa SRAMOTA.

  2. Ma igraju na : OVA ŽICA MORA BITI PRAVA, BITI PRAVA, BITI PRAVA 🤣

  3. Ovo uopste nisu laki poslovi i sigurno je tesko zenama da nakon ovakvog radnog dana vode brigu o deci i o domacinstvu. Svaka cast. I sa kancelarijskim poslovima je tesko, ne mogu da zamislim kako je ovo.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *