NA KORAK DO KLS: Košarkaši Zdravlja seriju pobeda nastavili protiv Beovuka

Košarkaši Zdravlja nastavili su večeras u Leskovcu seriju pobeda i došli na korak do plasmana u Košarkašku ligu Srbije.

Leskovčani su pobedili Beovuk rezultatom 83:72 (15:11, 19:24, 23:13, 26:24) i učvrstili svoju poziciju u samo vrhu tabele Plej ofa Druge lige Srbije.

Zdravlje se nalazi na 1. mestu sa istim skorom (8 pobeda i 2 poraza) kao i Slodes, s tim što Leskovčani imaju pobedu u međusobnom odmeravanju snaga. U zavisnoti od drugih rezultata košarkaši Zdravlaj bi već sledećeg vikenda pobedom protiv Borca Zemun mogli da naprave razliku koja bi bila nedostižna za rivale u plej ofu Druge lige Srbije.

Posle izjednačenog prvog polivremena izabranici trenera Lazara Spasića su duel sa Beograđanima prelomili u ttrećoj četvrtini kada su sjajnom igrom u odbrani i efikasnom u napadu postavili stavri na svoje mesto.

U poslednjih 10 minuta domaćin je održao prednost i na kraju proslavio izuzetno važnu pobedu.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: D. Jović 5 (7 skokova, 5 asistencija), Jovanović 10 (4/4 ua dva), Stojković (3 asistencije), Petković 12 (6 skokova, 3 asistencije), Pejović 10 (8 skokova), Bjelak 18 (6 skokova, 4 asistencije, index 20), Radivojević 2, Spasić 4 (3 skoka), Marković 20 (11 skokova, index 25), Đ. Jović 2 (3 skoka).

U sledećem, 5. kolu Plej ofa (ukupno 11. kolu) Zdravlje na svom parketu dočekuje Borac Zemun.