LESKOVČANI UBEDLJIVI Zdravlje – Radnički (Kragujevac) 87:72

Slide Background
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Košarkaši Zdravlja pobedili su Radnički iz Kragujevca u utakmici 3. kola Drige lige Srbije rezultatom 87:72, po četvrtinama 24:14, 18:18, 26:25 i 19:15.

Leskovčani su odlično otvorili meč i sa startnih 6:0 najavili novu ubedljivu pobedu pred oko 700 svojih navijača. U 4. minutu već je 9 razlike za domaće (11:2) uz efikasan napada i čvrstu odbranu Zdravlja.

Izjednačena druga četvrtina nije donela konačan odgovor o raspletu ove utakmice, a Kragujevčani su pokazali da se neće predati (15. min. 30:24). Na odmor su domači košarkaši otipli sa 10 poena prednosti (42:32) ispraćeni aplauzima vernih navijača.

U nastavku najpre period bolje igre Radničkog (25. min. 50:47), a zatim Zdravlja pa su domaći u poslendju četvrtinu ušli sa 11 poena prednosti (68:57).

U poslednjih 10 minuta Leskovčani najpre povećavaju prednost na 15 poena, Kragujevčani “vraćaju” razliku na 11 (33. min. 74:63). Košarkaši Zdravlja tada prave pobedničku seriju 7:0 i stižu do odlučujuće prednosti (36. min. 81:63).

Za ekipu Zdravlja su igrali: Jović 6, Mijajlović 9 (2/2 za dva), Stojković 5 (7 asistencija, 4 koka), Tešanović 21 (4/6 za tri, 4 skoka), Čvorović 8 (5 skokova), Petković 2, Ristić 3 (5 asistencija), Dojčinović 6 (2/3 za dva), Andrejević 8 (4 skoka), Tešović 5 (4 skoka, 4 asistencije, 4 ukradene lopte), Stojiljković, Ljubenković 14 (8 skokova, 3 asistencije).

U sledećem, 4. kolu Druge lige Srbije košarkaši Zdravlja gostuju u Smederevskoj Palanci gde će odmeriti snage sa ekipom Mladosti.

Conić: Nije istina da slike iz Kulturnog centra nestaju, ako neko ima drugačiju informaciju neka nam se obrati

Na današnjoj konferenciji za medije, Leskovački kulturni centar (LKC) oštro je demantovao informacije koje su …