Leskovčani osvojili bod u Inđiji

Fudbaleri Dubočice osvojili su na gostovanju u Inđiji prvi bod u Prvoj ligi Srbije, a igrom u pojedinim trenucima najavili bolje dane leskovačkog fudbala.

PRVA LIGA SRBIJE – 2. KOLO

INĐIJA TOYO TIRES – GFK DUBOČICA 2:2

Strelci: 0:1 Đokić u 8., 1:1 Grbović u 14., 2:1 Stojanović u 34., 2:2 Zdravković u 64. minutu – Inđija, gledalaca: 500, sudija: Nenad Đorđević (Guča), žuti kartoni: Maričić, M. Janjić, Radosavljević (Inđija), Stevanović, Jovančić, Momčilović, Ljubenović, Zdravković, Milić (Dubočica)

INĐIJA: Čupić, Grbović (Stanojević), M. Janjić (Đoković), Maričić (Kojić), Mijailović, Radosavljević, Stojanović, Subotić (Gajilović), Vuković, Đorđević, Đurić (V. Janjić).

DUBOČICA: Kojić, Belić, Jovančić (Stojev), Momčilović, Nedeljković (Zdravković), Račić, Stevanović, Stojanović (Milić), Tasić (Ljubenović), Đokić (Savić), Đurić.

Zanimljiv duel odigrali su u Inđiji nekadašnji superligaš i pre samo dva i po meseca učesnik baraža za Super ligu i novi prvoligaš iz Leskovca.

Gosti su bolje otvorili meč. U 8. minutu posle kornera sa desne strane greška golmana Inđije Čupića koji je kratko odboio loptu, onda je došla do Đurića koji je pokušao da šutira ka golu. Lopta je prošla mali karambol između nekoliko igrača, došla do Milana Đokića koji se okrenuo i sa peterca smestio loptu u mrežu bivšeg superligaša.

Domaćini su se brzo vratili u meč. U 14. minutu posle kornera za Inđiju sa leve strane greška golmana Dubočice Kojića, sa druge stative Grbović je glavom uputio ka golu, jedan od igrača gostiju je izbacio činilo se sa gol linije, ali je pomoćni sudija pokazao da je lopta ipak prešla zamišljenu gol liniju.

Sledi period odlične igre Dubočice od 20. do 30. minuta, kada se na delu videla razlika u kvalitetu dva igračka sastava. Takva igra na sredini terena i pored terenske inicijative nije donela prilike za Leskovčane, ali je usledio potpuni rezultatski preokret.

U 34. minutu gosti su izgubili loptu na desnoj strani svoje odbrane, lopta je došla do Stojanovića koji je prošao ivicom šesnaesterca, pronašao rupu u odbrani Dubočice i sa 17 metara preciznim udarcem poslao loptu u donji deo ugao gola Leskovčana.

U nastavku period bolje igre Inđije koja je češće bila na polovini terena koja pripada gostima, ali je kao i u prvompoluvremenu pogodak viđen na drugoj strani terena.

I drugi gol Dubočice došao je posle kornera, ovoga puta sa leve strane. Ponovo je pogrešio golman Inđije, na pravom mestu bio je iskusni Zdravković i glavom neodbranjivo poslao loptu u mrežu domaćina.

Do kraja još nekoliko uzbuđenja. U 67. minutu šansa za Inđiju, iskosa sa desne strane sa 15 metara šutirao je jedan od igrača domaćih, ali je golman Kojić zaustavio ovaj udarac. U 77. minutu sjajna prilika za Dubočicu, jedan od igrača iz Leskovca je bio sam ispred golmana Čupića koji se odličnom odbranom iskupio za prethodne greške. U 84. minutu udarac jednog od igrača Inđije sa 20-ak metara, ali se lopta od stative gola Leskovčana odbila u polje.

U sledećem, 3. kolu Dubočica na Gradskom stadionu Dubočica, dočekuje ekipu Novog Sada.