
Obeležavanje Dana planete Zemlje u Leskovcu proteklo je u znaku edukacije, kreativnosti i poruka o očuvanju prirode, kroz program održan u Visokoj tehnološko-umetničkoj školi.
U organizaciji škole, Odeljenja za zaštitu životne sredine, JP „Srbijašume“ i kompanije Versigent, pripremljen je sadržaj namenjen učenicima, studentima i građanima, sa ciljem da se ukaže na važnost odgovornog odnosa prema životnoj sredini.
Najmlađi učesnici iz Predškolske ustanove „Vukica Mitrović“ izveli su predstavu „Reciklaža“, dok su posetioci mogli da pogledaju radove nastale na kreativnim radionicama i upoznaju se sa projektom „Eko-moda za budućnost“.
Tokom programa proglašeni su i nagrađeni autori najboljih likovnih rešenja, a posebnu pažnju privukla je sadnja drveta u školskom dvorištu u okviru akcije „Drvo prijateljstva“.
Organizovana je i razmena polovne garderobe pod nazivom „Zeleni ormar“, kroz koju su građani mogli da ostave odeću koju više ne koriste i preuzmu ono što im je potrebno.
Na kraju manifestacije uručene su zahvalnice svima koji su doprineli realizaciji ovog događaja.
Foto: Grad Leskovac
Dnevnik Juga Dnevne internet novine juga Srbije
