Dubočica bod protiv Tekstilca na prolećnoj premijeri u Leskovcu

Derbi 21. kola Prve lige Srbije odigran je na Gradskom stadionu Dubočicu u Leskovcu i završen bez pobednika, ali i bez golova.

Prva liga Srbije – 21. kolo

GFK DUBOČICA – TEKSTILAC 0:0

Gradski stadion Dubočice, gledalaca: 2.000, sudija: Miroslav Matić (Loznica), žuti kartoni: Račić, Milić, Stevanović, Tomić (Dubočica).

DUBOČICA: Knežević, Đokić (od 80. min, Milenković), Račić, Zdravković, Đurić (od 55. min. Stevanović), Milić, Jovančić, Bekić, Tomić, Ilić, Tasić (od 87. min. Mladenović).

TEKSTILAC: Brać, Luković, Marjanović, D. Stojanović, Popović (od 44. min. Dimković), Đurić (od 57. min. Stanković), Sredojević, Jočić (od 70. minu. Vasić), Davidović (od 70. min. S. Stojanović), Marković (od 57. min. Ukachukwu), Kodžić.

Igrač utakmice: Filip Sredojević (Tekstilac)

Prazne puške na prolećnoj premijeri na Gradskom stadionu Dubočica u Leskovcu.

Derbi 21. kola Prve lige Srbije privukao je veliku pažnju ljubitelja sporta, ali nije opravdao očekivanja onih koji su verovali u pobedu domaćina ali i bolju igru ove večeri u Leskovcu.

Na početku utakmice gosti su bili češće na polovini domaćina, napadali, ali nisu uspeli da ugroze gol Kneževića. Od 20. minuta Leskovčani su preuzeli terensku inicijativu, posed lopte bio je na strani izabranika Marjana Živkovića, ali pravih prilika za gol i radost navijača nije bilo.

U nastavku slična slika na terenu. Ulazak Mlađana Stevanovića u 55. minutu prodrmao je redove Dubočice, posebno ove večeri prilično bezidejnog veznog reda. Pokušavali su Leskovčani da probiju odbrambeni bedem Odžačana, ali bez uspeha.

U 65. minutu najbolja prilika, verovatno j iedina prava na utakmici. Loptu je po levoj strani dobio Milan Đokić, izašao je sam pred golmana Bojana Braća, šutirap sa 5-6 metara, ali je čuvar mreže Tekstilca na vreme izašao, uspešno intervenisao i padom u noge sprečio najgore po svoj tim.

Do kraja inicijativa domaćina, koji su češće imali loptu u svojim nogama, više vremena provodili na polovinu gostiju, ali do kraja nije bilo ozbiljnih prilika za gol.