Derbi “južne pruge”: Leskovčani slavili u Vranju

Rukometaši Dubočice 54 pobedili su večeras u Vranju ekipu RK Vranje 1957 rezultatom 30:36 (19:20) u utakmici 6. kola Super rukometne lige.

U derbiju “južne pruge” Leskovčani su dobrom igrom u drugom poluvremenu pokazali “ko je ko” u svetu rukometa na jugu Srbije.

Dobar start doneo je Leskovčanima dva gola prednosti (14. minut 11:9). Vranjanci su tada napravili mini preokret i serijom 7:2 stigli do 3 gola viška (22. minut 1613). Gosti su do odmora ipak uspeli da preuzmu rezultatsko vođstvo (19:20).

Početak drugog dela igre donosi igru Dubočice na očekivanom nivou, pa je prednost Leskovčana rasla iz minuta u minut (41. minut 20:27). Gosti su do kraja rutinskom igrom sačuvali sigurno vođstvo i odneli iz Vranja dva boda.

Za ekipu Vranja 1957 su igrali: Gašić, Živković 5, Rakić 8, Stevanović 1, Petrović, Popović, Pavlović, Španjević, Čolović 3, Denković, Međedović, Čekić 4, Ristić, Ivančević, Damjanović, Maksić 9.

Za ekipu Dubočice 54 su igrali: L. Pavlović, Milićević 5, Radulović 2, Petrović, Trajković 1, Trako, I. Mitrović 1, Spasić 1, A. Mitrović, Atanasković 6, Ristović 9, M. Pavlović 3, Milošević 1, Anđelković 7, Kocić, Arđelan.

U sledećem, 7. kolu Super rukometne lige Dubočica u Leskovcu dočekuje Obilić, dok Vranje u Kaću izlazi na megdan Jugoviću.