ZAVRŠNA FAZA Rekonstrukcija dela glavne ulice u Bobištu

U Bobištu, jednoj od najvećih  prigradskih mesnih zajednica, asfaltira se 4oo metara duga deonica izuzetno važne saobraćajnice, jer predstavlja trasu opštinskog puta ka Grajevcu.

 

U okviru plana i programa pojačanog održavanja ulica i pojedinih nekategorisanih puteva, kompletno se rekonstruiše deo ulice Nikole Djurića Pavke, koji je bio u jako lošem stanju. Ugovorom je, pored radova na kolovozu,  predvidjeno postavljanje ivičnjaka, izgradnja trotoara i sistema za odvodjenje atmosferskih voda.

– U prethodnom periodu, asfaltiran je deo ove ulice u dužini od 950 metara, a grad je ove radove finansirao sa 11 miliona 300 hiljada dinara. Završetkom deonice duge 400 metara, glvna ulica biće kompletirana, a kako ona predstavlja deo opštinskog puta prema Grajevcu, to će i meštanima te mesne zajednice, dolazak do grada biti znatno olakšan, a tamošnjim osnovcima i odlazak u školu, pošto mališani iz Grajevca pohadjaju školu u Bobištu, rekla je danas odbosrnica SNS-a u Narodnoj skupštini i meštanka Bobišta, Olivera Pešić.

Pored pomenutie, u Bobištu je , u proteklom periodu bilo i drugih investicija. Asfaltirana je Bosanska ulica, koja vodi do škole,zgrada isturenog odeljenja leskovačke škole ”Vuk Karadžić” u ovom naselju dobila je parno grejanje, a dvorište opremljeno mobilijarom. Na ulazu u Bobište  i nadvožnjaku postavljena je rasveta, a najznačajnija investicija bila je betoniranje trase kanala Bare” kroz naselje, u dužini od 3oo metara, čime je rešen  višedecenijski problem sa poplavama. Izgradjena su i dva dečja igrališta, a narednih dana radiće se na oplemenjivanju njihovog sadržaja.

Bobište je jedna od najvećih prigradskih Mesnih zajednica u kojoj živi 3.5oo stanovnika i svake godine se širi. Infrastruktura je jedan od najznačajnijih segmenata kvaliteta života u svakom, pa i ovom naselju, a u njemu je mnogo ulica koje čekaju na uredjenje:

– Velika smo Mesna zajednica i ne možemo se žaliti na dosadašnji odnos lokalne samouprave prema nama. Naravno da uvek postoji nešto za šta nam je potrebna pomoć grada. Medju priritetima je ulica Save Djordjevića, koja vodi prema mesnoj školi, ali obzirom na njenu dužinu i širinu, ne možemo očekivati da će u jednoj godini iz lokalnog budžeta moći da se finansira njena rekonstrukcija. Očekujemo da se u nadje u planovima za naredne  dve godine i da se radi u dve faze. Nadamo se da ćemo sačuvati dobar odnos sa lokalnom samoupravom, kako bismo u narednom periodu rešili i ovaj problema meštana Bobišta, naglašava Pešićeva.

Vrednost radova na uredjenju ulice Nikole Djurića Pavke je 3,5 miliona dinara, izvodjač  je SNL Graditelj, a rok za završetak, 90 kalendarskih dana.

S. Ć.

Check Also

Rukometni Kup: Dubočica – Partizan 21:27

Rukometaši Dubočice 54 poraženi su večeras u Leskovcu u utakmici 1/4 finala Kupa Prof. dr …