Vranjanci najbolji na prvom onlajn šahovskom turniru

Na prvom Balkanskom onlajn ekipnom prvenstvu u šahu, ekipa iz Vranja osvojila je prvo mesto.

Ekipu Vranjanaca, pod nazivom ,,Southroad“, činili su učenici i trener Škole šaha Vranje.

Inače, na ovom turniru takmičilo se 9 ekipa iz 4 zemlje Balkana, i to iz Grčke, Makedonije, Srbije i Hrvatske. Igralo se 150 minuta, uz tempo igre tri minuta plus dve sekunde po potezu. Ovo je prvo onlajn takmičenje u šahu i prenošeno je na youtube kanalu.

Check Also

Folklorci iz Srbije i Severne Makedonije oživeli tradiciju na Saboru u Leskovcu

Leskovac je i ove godine bio mesto susreta ljubitelja narodne igre, pesme i običaja. U …