VELIKI BOD! Fudbaleri Dubočice igrali nerešeno u Užicu sa Slobodom

Fudbaleri Dubočice osvojili su večeras bod na stadionu Radomir Antić u Užicu u duelu sa Slobodom i tako nastavili seriju odličnih rezultata na gostovanjima.

Prva liga Srbije – 11. kolo

GFK SLOBODA – GFK DUBOČICA 1:1

Strelci: 1:0 Jovan Zogović u 22., 1:1 Veljko Ilić u 29. minutu – Užice, stadion Radomir Antić, sudija: Nikola Krstić, žuti kartoni: R. Glišović, Cvetičanin, Nikolašević (Sloboda), Bogdanović (Dubočica).

SLOBODA: Savić, Cvetičanin (Šunjevarić), R. Glišović, Đ. Glišović, Janković, Jovanović, Myung, Radoman (Đukić), Rašković, Savić (Mitkov), Zogović (Nikolašević).

DUBOČICA: Mladenović, Beronja, Bogdanović, Bulatović, Ilić (Živković), Paunović (P.I. Đorđević), Soumah (Takara), Stojković (Milić), Yu, Živojinović, P. G. Đorđević.

Fudbaleri Dubočice nastavili su večeras seriju dobrih rezultata na gostovanjima pa su i sa stadiona Radomir Antić poneli kući jedan bod.Podsetimo, posle startnog poraza u Šapcu,

Leskovčani su na gostovanjima pobedili 2 puta (Zemun, Inđija), a ovo je i 3. remi terenima protivnika (Borac 1926, Radnički SM i sada Sloboda).

U Užicu večeras prava rovovska borba, puna trčanja ali i discipline u igri oba tima.Ono najvažnije, a to su golovi, viđeno je u prvom poluvremenu.

U 22. minutu posle akcije po desnoj strani napada Slobode lopta je u šesnaestercu Dubočice došla do Zogovića koji je iz teške pozicije, sa desetak metara preciznim udarcem smestio loptu pod samu prečku.

U 29. minutu sjajno je po levoj strani prošao Veljko Ilić, oslobodio se pratnje svog čuvara, izdržao duel sa još jednim od fudbalera Slobode i sa 7-8 metara iskosa sa leve strane smestio loptu u suprotan, levi donji ugao gola Užičana.

U nastavku ravnopravna igra u kojoj su Užićani češće imali loptu u svom posedu, ali pravih prilika za promenu rezultata nije bilo.

U sledećem, 12. kolu Dubočica u Leskovcu dočekuje kruševački Trayal.