VELIKA POBEDA LESKOVČANA! Košarkaši Zdravlja srušili lidera iz Čajetine

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras, na oproštaju od navijača u ovoj sezoni, ekipu Zlatibora iz Čajetina rezultatom 87:78 (26:20, 20:16, 16:19, 25:23).

U najboljoj igri ove sezone Leskovčani su pobedili lidera na tabeli AdmiralBet Košarkaške lige Srbije i još jednom dokazali da po svim košarkaškim merilima zaslužuju mesto u ovoj ligi.

Iako su u meč ušli značajno oslabljeni bez Jordana, Stojanovića i Petrovića, Leskovčani su od 1. minuta zaigrali na visokom nivou i bili u stalnom vođstvu u duelu sa Čajetincima koje od srede očekuje završni plej-of turnir za titulu prvaka Druge ABA lige.

Domaćin je odlično otvorio meč i posle 7 minuta igre imao velikih 11 poena prednosti (21:10). Zlatibor je do kraja prve četvrtine uspeo da smanji minus na 6 poena.

I u drugom periodu bolja igra Leskovčana koji su u 18 minutu imali 12 poena “viška” (42:30). Na kraju prvog poluvremena 10 poena prednosti na kontu Zdravlja (46:36) za zaslužene aplauze više od 1.000 objektivnih ljubitelja košarke.

Posle odmora period bolje igre gostiju koji su u jednom trenutnu stigli na korak od preokreta (29. minut 54:53), ali su Leskovčani poenima Morgana i Blackwella vratili prednost na 7 poena (62:55).

U poslednjoj četvrtini ponovo bolja igra oslabljenog sastava domaćina koji je prednost uvećao na, pokazalo se, nedostižnih 15 poena razlike (35. minut 75:59). Pokušali su gosti iz Čajetine u završnici dalekometnom paljbom da učine nešto više, ali ovo nije bilo šutersko veče ekipe Zlatibora koja je ubacila 10 trojki iz čak 42 pokušaja (23,81%).

Na kraju veliko slavlje košarkaša i navijača Zdravlja koji su još jednom potvrdili da je Leskovac jedan od centara na kojima srpska košarka može da gradi budućnost.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Morgan 26 (index 30, 7 skokova, 3 asistencije, 2/3 za tri, 7/11 za dva), Škundrić 13 (5 skokova, 3/4 za dva), Jovanović 6 (9 skokova), Jović 11 (5 skokova, 4 asistencije), Blackwell 22 (index 21, 5 asistencija, 4/8 za tri, 3/4 za dva, 3 ukradene lopte), Stojković, Gavrilović, Radivojević, Stamenković 9 (3 skoka, 3 asistencije, 3 ukradene lopte), Stajić, Stojanović.

U poslednjem 30. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Zdravlje gostuje u Kraljevu gde će odmeriti snage sa ekipom Sloge.