Učesnik FIBA Evropa Kupa u neizvesnoj završnici savladao Zdravlje u drugoj prijateljskoj utakmici

Košarkaši Zdravlja poraženi su danas u Leskovcu u drugoj prijateljskoj utakmici sa vicešampionom Bugarske, ekipom Rilskog rezultatom 74:81 (12:18, 27;15, 14;21, 21:27).

Gosti koji se pripremaju za kvalifikacioni turnir za FIBA Evropa Kup čiji će biti domaćini od 27. do 30. septembra su drugi meč rešili u svoju korist, psole jučerašnjeg duela koji je završen bez pobednika (79:79).

Gosti su bolje otvorili meč, ali su Leskovčani furioznom igrom u drugoj četvrtini stigli do lepe prednosti i ma odmor sa 6 poena “viška” (39:33).

U nastavku je do izražaja došlo, uz nesporni kvalitet, i iskustvi gostiju koji su u ova dva dana pružili svoj maksimum u okviru priprema za evropska takmičenja.

Posle neizvesne završnice na kraju pobeda gostiju, dok domaćinu ostaje žal zbog izostanka zbog povrede MIloša Jovića i Noe Blekvel koji bi sigurno omogućili da ekipa u najvišem ritmu odigra i danas svih 40 minuta protiv jakog rivala.

ZDRAVLJE – RILSKI 74:81 (12:18, 27;15, 14;21, 21:27)

SC Dubočica, gledalaca: 100, sudije: Nikolić, V. Đorđević, A- Đorđević (Leskovac).

ZDRAVLJE: Stojković 2 (4 skoka), Gavrilović 3 (3 skoka), Morgan 9 (4 skoka), Petković 6 (4 skoka, 4 asistencije), Gorbachov 5, Stojanović 5 (4 skoka), Radivojević 3, Jovanović 14 (5 skokova), Stajić, Škundrić 18 (3 skoka), Lamkin 9.

RILSKI: Minkov 22 (4 skoka), Wiggins 13 (8 skokova), Rendolph 9 (7 asistencija), Adirkov 2, Popov, Betley 13 (5 skokova), Vasov 15 (7 skokova), Nikolov, Bachkov, Vulev 6 (3 skoka).