U Nišu otkrivena spomen ploča u čast dr Miodraga Lazića

Foto: zdravlje.gov.rs

U Kliničkom centru u Nišu danas je otkrivena spomen ploča u čast hirurga i dugodišnjeg direktora Urgentnog centra u Nišu Miodraga Lazića.

Dr Lazić je preminuo na današnji dan prošle godine, posle dve nedelje borbe sa korona virusom. Otkrivanju spomen ploče prisustvovali su ministar zdravlja Zlatibor Lončar, uprava KC Niš, članovi porodice dr Lazića.

Na spomen ploči su i reči, koje je dr Laza ostavio u oproštajnoj poruci:

„Otišao sam časno i pošteno. Stajao sam na prvoj liniji“.

Dr Lazić bio je dugogodišnji lekar na Hirurškoj klinici KC Niš, direktor Urgentnog centra KC Niš i prvi ratni hirurg i ortoped-dobrovoljac na ratištima u BiH i RS.

Nakon ratnih godina objavio je i autobiografsku knjigu „Dnevnih ratnog hirurga“.

Check Also

Od početka godine policija podnela krivične prijave zbog korupcije protiv 657 osoba zbog 506 koruptivnih i privrednih krivičnih dela

Ministarstvo unutrašnjih poslova Vlade Republike Srbije saopštilo je danas da su pripadnici Odeljenja za borbu …