SLAVLJE LESKOVČANA: Košarkaši Zdravlja pobedili Slogu u Kraljevu

Košarkaši leskovačkog Zdravlja pobedili su starog rivala, Slogu u Kraljevu i potvrdili da zaslužuju mesto u samom vrhu tabele.

U dramatičnoj utakmici u kojoj je neizvesnost trajala bukvalno do poslednjeg sekunda i napada Sloge, Leskovčani su slavili pobedu rezultatom 85:87 (20:28, 17:21, 27:14, 21:24).

Gosti su bolju otvorili utakmicu i prvo poluvreme završili sa prednošću od 12 poena razlike (37:49).

U nastavku je domaćin zaigrao čvršće i u trećoj četvrtini napravio i potpuni rezultatski preokret (58:59). U poslednjoj četvrtini žestoka borba za svaku loptu, a u poslednji 1:43 Zdravlje je ušlo sa 5 poena prednosti (82:87). Kraljevčai su 53 sekunde pre kraja uveli meč u dramatičan finiš (85:87), ali su mreže na oba koša do kraja mirovale što je bilo dovoljno za slavlje Leskovčana.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: Gašić 27 (9 skokova, index 31), Tešanović 16 (3 skoka), Stojković 3, Stojiljković 2 (6 skokova), Petković, Ristić 6, Dojčinović 12, Tešović 6, Jović 3 (4 skoka, 5 asistencija), Čvorović 6, Jovanović 6 (3 skoka).

U sledećem, 23. kolu Druge lige Srbije Zdravlje u Leskovcu dočekuje lidera na tabeli, ekipu Napretka iz Aleksinca.

Conić: Nije istina da slike iz Kulturnog centra nestaju, ako neko ima drugačiju informaciju neka nam se obrati

Na današnjoj konferenciji za medije, Leskovački kulturni centar (LKC) oštro je demantovao informacije koje su …