Slavlje Leskovčana! Košarkaši Zdravlja pobedili Ivanjicu

Košarkaški Zdravlja pobedili su večeras u Leskovcu ekipu Ivanjice rezultatom 84:71 (23:15, 15:10, 19:28, 27:18) u utakmici 5. kola Druge lige Srbije.

Leskovčani su već u prvoj četvrtini najavili pobedu, a kao glavni adut istakli borbenost i čvrstu igru u odbrani. Gosti iz Ivanjice se nisu predavali (9. minut 18:15), ali su domaći mini serijom 5:0 stekli 8 poeban prednosti na kraju prvog perioda (23:15).

Na početku drugih 10 minuta bolja igra gostiju koji su serijom 0:9 (13. minut 23:24) pokazali domainu da će biti potrebno mnogo truda da se dođe do bodova u ovom meču.

Do izražaja tada dolazi odbrana Zdravlja pa su gosti do odlaska na odmor postigli samo 1 poen. Na drugoj strani domaći košarkaši su uvećali svoj konto za 15 poena i na odmor otišli sa 13 poena prednosti (38:25).

U nastavku gosti boljom igrom vraćaju neizvesnost u ovaj duel (27. minut 48:47). Domaći su u par navrata povećali svoje vođstvo, ali su se gosti vraćali u meč (36. minut 65:63).

U samoj završnici odlična igra košarkaša Zdravlja koji su uz podršku sa tribina uspeli da prelome meč i na kraju slave pobedu sa 13 poena prednosti.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Jović 12 (5 asistencija), S. Stefanović 15 (Indekx 27, 9 asistencija, 7 skokova, 3 osvojene lopte), Žigon 14 (3 skoka, 5/6 za dva), Daničić 10 (11 skokova), Tasić 1, Stojanović, Andrejević 6 (3 skoka), Đorđević, Stanojević, N. Stefanović 17 (Indeks 25, 8 skokova, 5/7 za dva, 2/2 za tri), Blagovčanin 6.

Pred košarkašima Zdravlja je teška nedelja. Leskovčani u četvrtak gostuju u Zrenjaninu gde će odmeriti snage sa domaćim Proleterom, a već narednog vikenda u Leskovcu gostuje Hercegovac iz Gajdobre.

Javni poziv za učešće u javnoj raspravi o Nacrtu odluke o budžetu grada Leskovca za 2025. godinu

Gradsko veće grada Leskovca, poziva građane, stručnu javnost, privrednike, predstavnike udruženja građana i sredstava javnog …