SLAVLJE LESKOVČANA! Košarkaši Zdravlja pobedili ekipu Vršca

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras pred svojim navijačima ekipu Vršca rezultatom 96:93 (23:19, 28:27, 24:22, 21:25).

Ljubitelji košarke u Leskovcu su večeras imali priliku da uživaju u brzo i atraktivnoj igri obe ekipe, sa manje obaveza u odbrani, ali i vrhunskom realizacijom u napadu. Domaćin je imao šut iz igre 50,7% (34/67), uz odličan šut van linije 6,75 (43,8%, 7/16).

Vrščani su na drugoj strani demonstrirali raskoš šuterskog talenta i pogodili čak 16 trojki. Domaćin je imao 23, gosti 20 asistencija pa je jasno da je na delu bila odlična napadačka igra oba tima.

Zdravlje je rano stiglo do prednosti (4. minut 19:6). Vršac se brzo vraća u igru serijom trojki pa je plus domaćina na minut i po pre kraja prve četvrtine bio samo 2 poena (19:17).

U 13. minutu gosti su preveli vođstvo na svoju stranu (13. minut 25:29). Domaćin je uz podršku sa tribina uspeo da mini preokretom stigne do 5 poena prednosti na odmoru (51:46).

Posle predaha Leskvočani u trećem periodu ponovo stižu do 10 poena viška (29. minut 75:65). Gosti na početku poslednje četvrtine stižu na 2 razlike (32. minut 75:73).

U poslednji minut Zdravlje je ušlo sa 8 poena razlike (92:84). U penal završnici Stamenković je sva četiri puta bio siguran sa linije slobodnih bacanja, gosti su postigli 9 poena ali za preokret nisu imali ni snage ni vremena.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković 3 (8 asistencija), Morgan 26 (8 skokova, šut iz igre 11/13), Radivojević 8 (2/4 za tri), Škundrić 14 (10 skokova, 2/3 za tri), Jovanović 19 (11 skokova, 7/10 za dva), Jordan 11 (5 skokova, 5 asistencija), Gavrilović, Stamenković 11 (4 skoka), Jović, Petrov, Stojanović 2 .

U sledećem, 28. kolu Zdravlje gostuje u Novom Pazaru gde će odmeriti snage sa istoimenim domaćim timom i direktnim rivalom u borbi za opstanak.