Samit fotograga eks Jugoslavije od 12. do 15. oktobra u Leskovcu

Foto klub „Leskovac“ u saradnji sa Leskovačkim kulturnim centrom organizuje VII Samit fotografa eks Jugoslavije, koji će ove godine okupiti više od 50 autora iz regiona i koji će se održati od 12. do 15. oktobra 2017. godine.

 

Programom ovogodišnjeg Samita predviđene su izložbe, predavanja, promocije radova, panel diskusije, snimanje znamenitosti Leskovca i Vlasinskog jezera. Biće priređene dve kolektivne međunarodne izložbe ovogodišnjih i prošlogodišnjih učesnika, kao i samostalna izložba Aleksandra Kelića, majstora fotografije Foto saveza Srbije, istaknutog umetnika i profesora fotografije na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu. Među znamenitim učesnicima Samita i ove godine su Tomislav Peternek, Vinko Šebrez, Boro Rudić, Ivo Borko, Branimir Ritonja i mnogi drugi.

 

Pokrovitelj ove manifestacije, koja ima sve veći značaj i odjek u javnosti i medijima, je lokalna samouprava. 

Program ovogodišnjeg VII Samit fotografa eks Jugoslavije:

Check Also

Leskovčanka Jasmina Jovanović Maca u četvrtfinalu prestižnog svetskog takmičenja

Leskovčanka među 200.000 umetnika iz celog sveta, potrebni su joj glasovi za nastavak takmičenja Leskovčanka …