REMI NA ČAIRU Radnički – Novi Pazar 2:2

U utakmici 26. kola Radnički je dočekao Novi Pazar, koji je još jednom pokazao da nikako ne leži ekipi sa Čaira.

U utakmici punoj naboja i golova, Nišlije i Pazarci na kraju su podelili bodove. Rezultat je bio 2:2, a strelci za Nišlije Lazar Arsić u 32. minutu, a drugi je pripisan Radničkom nakon autogola Tasića u 84. minutu. Za goste, Marković se upisao u 2. minutu, a potom i Nišlija Ignjatović u 62. minutu.

Nije se mnogo čekalo na prvi gol. Ni iz čega, nakon polaska sa centra fudbaleri Novog Pazara imali su priliku, a lopta je završila u korneru, nakon čega je nastala gužva u šesnaestercu, prvo je šut Plavšića blokirao Bulatović, na odbitak je naišao Marković, pokušao je iskusni štoper Radničkog ponovo da blokira udarac, a lopta se odbila iza leđa Bajića. Nekoliko trenutaka kasnije, Radnički je želeo da odgovori i krenuo u ofanzivu, Saša Stojanović imao je priliku da iz slobodnog udarca donese izjednačenje, ali je njegov udarac izblokiran. Potom je nakon kornera Arsića lopta pronašla Volkova, a sreća je bila naklonjena gostima, lopta je završila iznad gola. Stojanović je ponovo povukao po desnoj strani, poslao loptu u šesnaesterac, na nju je natrčao Arsić, poslao do Travančića, a on u srce šesnaesterca.

Malo je nedostajalo da odlicnu odbranu kazni Radoš Bulatović koji je kasnio sa uklizavanjem. Već u sledećem napadu probao je Arsić, njegov mlaki udarac završio je pored gola. Iako su Nišlije preuzele kontrolu igre, nedostajala je završnica. Plavšić je zbog povrede ranije napustio teren, a u 33. minutu zamenio ga je Mutavdžić. Možda i najbolju šansu do tog trenutka imao je Saša Stojanović u 34. minutu, dugu loptu sa polovine domaćih spustio mu je Mrkić,  iskusni vezista krenuo je ka šesnaestercu, pokušao da nađe Kojića, ali je napadač Nišlija kasno reagovao. Tri minuta kasnije, nakon prekida na oduševljenje niške publike, Lazar Arsić zakuvao je još jedan evrogol u svojoj kuhinji. Laserski precizno šutirao je u levi ugao golmana Budakovića, koji je napravio paradu ali to nije bilo dovoljno da zaustavi udarac Arsića.

Početak drugog perioda bio je dosta sličan prvom, gosti su pokušavali da napadnu, ali bez rezultata. U 51. minutu Radnički je preko Stojanovića napao, „Caki“ je pronašao Mrkića, koji se sjajno zagradio, vratio loptu do Kojića, a špic Radničkog šutirao je preko gola. Samo nekoliko trenutaka kasnije, priliku za šut imao je Mrkić, ali i njegov udarac završio je preko prečke. Ponovo je Mrkić u 60. minutu po levoj strani probio, našao Kojića, koji je iskosa probao da šutira, ali nedovoljno precizno, pa je lopta završila na drugoj stativi, gde ju je čekao Travančić,  koji je pokušao da uposli Kojića, ali je odbrana odlično reagovala i otklonila opasnost.

Muslimović je teren napustio zbog povrede u 62. minutu, na signal četvrtog sudije vratio se brzo u igru i pokušao da iskoristi nepažnju odbrane Radničkog, ali je kapiten Petrović blagovremeno reagovao i otklonio opasnost, poslavši loptu u korner. Baš taj korner doneo je novu prednost gostima. Sinđić je centrirao u srce šesnaesterca, Ignjatović je natrčao i glavom je plasirao iza leđa Bajića. Nišlije su nakon drugog gola u svojoj mreži krenule u opsadu protivničkog šesnaesterca, u 71. minutu probao je Mrkić, njegov udarac završio je u korneru, nakon centaršuta Arsića, ponovo je probao Mrkić, ovog puta glavom ali ponovo brani Budaković. Nedugo zatim probao je i Kojić,  obletali su domaći poput osica, sve dok u 85. minutu nisu uboli gol.  Nakon proigravanja po desnoj strani odbrana je uspešno reagovala, visoku loptu na ivici šesnaesteca spustio je Petrović za Nomu, Japanac vratio Petroviću, koji ga je odmah proigrao, a oštar centaršut Japanca završio je na nogu Tasića, koji je nespretno reagovao i matirao golmana Novog Pazara za konačnih 2:2. Radnički u sledećem kolu gostuje OFK Bački, dok Pazar na svom terenu dočekuje Radnik.

S. Mirković

Novi krug igre “Uzmi račun i pobedi” početkom maja – Dvostruka šansa za plaćanje karticama

Nagradna igra “Uzmi račun i pobedi” ulazi u novi ciklus s većim iznosima i boljim …