Prva pobeda rukometaša Dubočica u Plej ofu Arkus lige: Dubočica 54 – Rudar 36:33

Rukometaši Dubočice 54 ppbedili su večeras u Leskovcu ekipu Rudara iz Kostolca rezultato 36:33 (17:15).

Utakmica je odigrana u okviru 2. kola Plej ofa Arkus lige.

Leskovčani su teže nego što se očekivalo stigli do prvih bodova u doigravanju. Rudar se prer+dstavio kao čvrsta ekipa, iako su gosti samo jednom i to na samom početku meča bili u prednosti.

Domaćin je sredinom prvog poluvremena najavio i konačan trijumf (13. minut 10:5). Gosti se nisu predavali, pa se na odmor otišlo sa samo 2 gola prednosti za Dubočicu.

U nastavku Leskovčani brzo vraćaju stvari na “svoje mesto” (41. minut 26:20), a u nekoliko navrata prednost domaćina bila je i ove večeri maksimalnih 7 golova razlike sve do 53. minuta (32:25). U samoj završnici gosti iz Kostolca uspevaju da ublaže poraz i “višak” na kontu domaćina svedu na samo 3 gola razlike – 36:33.

Za ekipu Dubčoce 54 su igrali: Gašić, Cvetković, 1, Simić, Stanković, Nikolić 4, Radulović 2, P. Pavlović, A. Pavlović, Mađar, Erić 1, Mitrović 5, Zlatanović, Matović 6, Vojvodić 7, Radović 10.

U sledećem, 3. kolu Plej ofa Arkus lige Dubočica 54 gostuje u Novom Sadu gde će odmeriti snage sa ekipom Vojvodine.