Poraz rukometaša Dubočice na gostovanju u Zrenjaninu

Rukometaši Dubočice 54 poraženi su večeras na gostovanju u Zrenjaninu u duelu sa Proleterom rezultatom 31:25 (16:12).

Meč je odigran u okviru pretposlednjeg, 25. kola Arkus lige.

Zrenjaninci su od starta krenuli žestoko u utakmici koja je domaćinu bila odlučujuća u borbi za opstanak u ligi.

Leskovčani su održavali rezultatsku ravnotežu do 20. minuta (10:10), a do odlaska na odmor domaćin je serijom 6:2 stigao do 4 gola prednosti.

U nastavku silno motivisani rukometaši Proletera u jednom trenutku stižu i do 12 golova prednosti (52. minut 30:18). Dubočica je u završnici uspela da smanji prednost domaćina na 6 golova za razlike, ali za više od toga više nije bilo vremena.

Za ekipu Dubočice 54 su igrali: Cvetković, Stefanović, Milićević 1, Radulović 2, Trajković 2, Mađar, I. Mitrović, Spasić 2, A. Mitrović, Atanasković 3, Ristović 4, Stolić, Pavlović, Anđelković 10, Kocić, Arđelan.

U poslednjem 26. kolu Arkus lige Dubočica u sredu 3. maja u Leskovcu dočekuje Kikindu. Međutim, neće to biti i zvanični kraj sezone.

Za kraj sezone u Leskovcu gostuje višestruki državni prvak i lider na tabeli, ekipa Vojvodine. Reč je o utakmici 24. kola koja je odložena zbog obaveza Novosađana u Regionalnoj SEHA ligi a sada i u EHF Evrokupu gde Vojvodina u nedelju igra drugu utakmicu polufinala sa Alingasom iz Švedske.