Poraz rukometaša Dubočice na gostovanju u Kragujevcu

Rukometaši Dubočice 54 poraženi su večeras na gostovanju u Kragujevcu u duelu sa ekipkm Radničkog rezultatom 25:20 (13:11).

Utakmica je odigrana u okviru 16. Arkus lige.

Duel 6. i 7. na tabeli doneo je zanimljiv rukomet i neuzvesnu utakmicu do pred sam kraj meča.

Leskovčani su bolje otvorili meč i na isteku 15. minuta imali gol prednosti (6:7). Kragujevčani tada prave seriju 4:0 (21. minut 10:7), stižu i do 4 gola razlike ali je Dubočica do odmora prednost domaćina smanjila na 2 gola (13:11).

Odlično su gosti “otvorili” i drugi deo igre, i do 43. minuta održavali nerešen rezultat (15:15). Pad u igro gostiju koriste domaći rukometaši i novom serijom 5:0 stižu do odlučujuće prednosti (50. minut 20:15).

Leskovčani su uspeli da zaprete svojom serijom 0:3 (52. minut 20:18), ali do potpunog rezultatskog preokreta u Kragujevcu ipak nije došlo.

Za ekipu Dubočice 54 su igrali: Cvetković, Stefanović, Milićević 5, Radulović 2, Tasić, Mađar, Mitrović, Spasić 1, Atanasković, Ristić 3, Stolić 2, Radisavljević 2, Pavlović 2, Anđelković 3, Kocić, Arđelan.

Dubočica ostaje na 7. mestu na tabeli sa 16 osvojenih bodova.

U sledećem, 17. kolu leskovački rukometaši na svom terenu dočekuju Jugović iz Kaća, a meč je na programu u ponedeljak 27. februara u 19 časova.