Poraz košarkaša Zdravlja na gostovanju u Čajetini, u sredu u Leskovcu gostuje Sloga iz Kraljeva

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras na gostovanju u Čajetini u duelu sa ekipom Zlatibora rezultatom 98:79 (21:20, 20:18, 33:19, 24:22).

Leskovčani su dobro odigrali prvo poluvreme, pa je favorizovani domaćin na odmor otišao sa tri poena prednosti – 41:38.

U nastavku su Leskovčani uspevali da se održe u meču (25. minut 54:47), ali u poslednja 3 minuta treće četvrtine (27. minutu 61:51) period bolje igre ABA2 ligaša koji serijom 13:6 stiže do nedostižnih 74:57 na isteku 30. minuta.

Leskovčani se nisu predavali (35. minut 81:69), ali su košarkaši Zlatibora u završnici uspeli da prednost sačuvaju, i na kraju i dodatno uvećaju.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković (5 asistencija), Morgan 11 (3 skoka), Škundrić 16 (9 skokova, 4 asistencije), Jović 23 (3/5 za tri), Gavrilović, Petković, Radivojević, Stajić, Jovanović 6 (4 skoka), Blackwell 12.

Prvenstvo u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije nastavlja se već u sredu kada se igraju utakmice 15. kola. Zdravlje u Leskovcu dočekuje Slogu iz Kraljeva, a početak susreta koji se igra u SC Dubočica zakazan je za 16 časova i 30 minuta,