Poraz košarkaša Zdravlja na gostovanju u Aleksincu

Košarkaši Zdravlja poraženi su na gostovanju u Aleksincu u duelu sa ekipom Napretka rezultatom 88:82, po četvrtinama 29:20, 16:21, 18:12 i 25:29.

Derbi kola doneo je neizvesnu utakmicu do samog kraja. U poslednja tri minuta Aleksinčani su ušli sa 4 poena prednosti (79:75), ali je Leskovčanima u samoj zašvršnici ponestalo i sreće da naprave potpuni preokret i nastave seriju pobeda.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: Jović 5, Mijajlović 10 (4 asistencije), Stojković (3 asistencije, 4 skoka), Tešanović 19 (6 skokova, 3 asistencije), Čvorović 5 (7 skokova, 6 asistencija), Jovanović, Ristić, Dojčinović 3, Andrejević 21 (5 skokova), Tešović 9 (6 skokova), Stojiljković 2 (3 skoka), Ljubenković 8 (6 asistencija).

U sledećem, 11. kolu Zdravlje u Leskovcu dočekuje ekipu Žarkova.