Poraz Konstantina na oproštaju od navijača u Košarkaškoj ligi Srbije

Košarkaši Konstantina poraženi su od ekipe Sloge rezultatom 67:80 u poslednjoj utakmici pred svojim navijačima u regularnom delu sezone.

Raspoloženi Tasić, Ostojić i Stojačić nisu bili dovoljni da paririraju Trtiću i Vukoviću.

Domaći igrači sigurno su otvorili utakmicu i nakon uvodnih minuta imali prednost od šest koševa. A kako se četvrtina približavala kraju gosti su uspostavljali inicijtivu i približili se do kraja četvrtine na tri poena zaostatka.

Tri minuta u drugom periodu meča domaći tim ponovo je došao do prednosti od šest poena, a četiri minuta do kraja prvog poluvremena, gosti su trojkom Vukovića došli do prve prednosti u meču, 28:29. U nastavku četvrtine domaći su gubili kontrolu nad utakmicom, poluvreme je završeno zaostatkom izabranika Marka Cvetkovića od 8 poena.

U 26. minutu ubedljiva prednost za goste, Sloga je na svom kontu imala suficit od 17 poena. Konstantin je uspeo da spusti na četrnaest, i četvrtu četvrtinu započne serijom 6:0, a sredinom deonice Cvetkovićevi puleni spustili su se na četiri poena, ali za više nisu imali snage. Na kraju je bilo 67:80.

OKK KONSTANTIN – SLOGA 67:80 (17:14; 14:25; 23:27; 13:14)

Hala: Čair Gledalaca: 600

KONSTANTIN: Veličković, Babović (5), Đorđević (8), Mladenović, Vitković (3), Stojačić (12), Ostojić (15), Tasić (16), Savić (2) Stanković, Gudžić (8).

SLOGA: Stamenić, Vorkapić (4), Trtić (23), Matović (14), Vuksanović, Todorović (2), Simeunović (3), Vuletić, Vuković (21), Simović (5), Kostić, Petrović (8).