Poraz Dubočice na domaćem terenu

Rukometaši Dubočice 54 poraženi su večeras u Leskovcu u duelu sa Metaloplastikom rezultatom 25:30, poluvreme 11:16.

Meč je odigran u okviru 2. kola Super rukometne lige Srbije.

Iako su najavljivali pobedu u utakmicu koja je dobila epitet derbija kola, Leskovčani nisu uspeli da iznenade favorizovane Šapčane koji su godinama unazad u samom vrhu srpskog rukometa.

Odličan početak utakmice zagrejao je dlanove više od 1.000 navijača domaćih, a u 13. minutu na semaforu je stajalo 5:5.

Gosti tada prave seriju 0:5, pre svega zahvaljući osvojenim loptama ali i lošem danu golmanskog tandema Dubočice. Prednost od 5 golova razlike (19. minut 5:10), u jednom trenutku je narasla na 7 (29. minut 9:16), ali su Milićević i Anđelković smanjili prednost Šapčana koji su na odmor otišli sa 5 golova “u plusu”.

Dobro su rukometaši Dubočice otvorili i drugo poluvreme i uz podršku navijača stigli na “minus 2” (34. minut 14:16). Metaloplastika na krilima raspoloženog golmana Arsića vraća 4 gola prednosti (15:19), ali su Leskovčani ponovo došli na korak do preokreta (40. minut 18:20).

Šapčani su uspeli da zaustave i ovaj nalet Leskovčana (47. minut 20:25), ali je domaćin ponovo stigao na 2 gola razlike (54. minut 24:26). Ponestalo je tada domaćima i sreće, ali je golman Metaloplastike Arsić (13 odbrana) sa nekoliko odbranjenih zicera podsetio zašto godinama važi za jednog od najboljih golmana u ligi.

Za ekipu Dubočice 54 su igrali: Pavlović, Milićević 3, Radulović 1, Petrović, Trajković, I. Mitrović, Spasić, A. Mitrović, Atanasković 7, Cvetković, Ristović 6, Pavlović 1, Milošević, Anđelković 7, Kocić, Arđelan.

U sledećem, 3. kolu Dubočica 54 gostuje u Zrenjaninu gde će odmeriti snage sa ekipom Proletera.

Svečano obeležen Dan Muzeja u Leskovcu: Kulturno nasleđe kao inspiracija za budućnost

Danas je Leskovac bio domaćin svečane sednice i otvaranja izložbe povodom Dana Muzeja. Centralni događaj …