Polomljena šahovska tabla u naselju Dubočica: Prostor namenjen penzionerima trenutno van funkcije

Šahovska tabla postavljena u naselju Dubočica , u blizini Hrama Svetog Simeona Mirotočivog, polomljena je od strane za sada nepoznatih počinilaca, zbog čega je ovaj prostor trenutno van upotrebe.

Reč je o mestu koje je zamišljeno kao kutak za druženje, okupljanje i rekreaciju penzionera, ali je usled loma stola [ahovske table onemogućeno njegovo korišćenje.

Iz Grada apeluju na građane da vode računa o javnoj imovini i da zajednički doprinesu očuvanju sadržaja koji su namenjeni svim generacijama, a posebno najstarijim sugrađanima.

Nadležne službe najavljuju da će u najkraćem roku preduzeti neophodne korake kako bi se šteta sanirala i šahovska tabla ponovo stavila u funkciju.

Check Also

Folklorci iz Srbije i Severne Makedonije oživeli tradiciju na Saboru u Leskovcu

Leskovac je i ove godine bio mesto susreta ljubitelja narodne igre, pesme i običaja. U …