
Šahovska tabla postavljena u naselju Dubočica , u blizini Hrama Svetog Simeona Mirotočivog, polomljena je od strane za sada nepoznatih počinilaca, zbog čega je ovaj prostor trenutno van upotrebe.
Reč je o mestu koje je zamišljeno kao kutak za druženje, okupljanje i rekreaciju penzionera, ali je usled loma stola [ahovske table onemogućeno njegovo korišćenje.
Iz Grada apeluju na građane da vode računa o javnoj imovini i da zajednički doprinesu očuvanju sadržaja koji su namenjeni svim generacijama, a posebno najstarijim sugrađanima.
Nadležne službe najavljuju da će u najkraćem roku preduzeti neophodne korake kako bi se šteta sanirala i šahovska tabla ponovo stavila u funkciju.
Dnevnik Juga Dnevne internet novine juga Srbije
