Pola posla gotovo: ”Dubočica” slavila protiv ”Vojvodine” sa 3:1

Posle velike borbe u svakom setu, Leskovčani su slavili sa 3:1, načinivši tako prvi korak ka opstanku.

Mladi, visoki i motivisani Novosađani, dobili su prvi set i to, pre svega, zahvaljujući mini serijama. Stizala ih je ”Dubočica”i poravnavala rezultat nekoliko puta. Nakon neizvesne završnice, gosti su sa 1:0 poveli tek posle četvrte set lopte (28:26).

Drugi bolje počinje domaćin, ali je ponovo viđenja rezultatska klackalica, da bi se ”Dubočica” konačno ”odlepila” i povela sa pet opipljivih poena i set privela kraju sa 25:21.

Treći deo igre je bio i najneizvesniji. Povela je ”Vojvodina” i brzo stekla osetnu prednost (12:8) i (14:9) ”Dubočica” mini serijom hvata priključak, izjednačuje na 17:17, a potom i prvi put dolazi u vođstvo. Upravo tada, povredjuje se Ivan Lozić, pa domaćin ostaje bez jednog od najkorisnijih igrača. U igru ulazi Marković, ali potpuni preokret pravi Kosović, odličnim servisima, za 2:0 u setovima (25:23).

Četvrti i, ispostaviće se, poslednji set obiluje uzbudjenjima. Ekipe se smenjuju u vođstvu, ali ne uspevaju da ostvare ozbiljniju prednost. U najvažnijim minutima susreta presuđuje iskustvo ”Dubočice”, koja finišira sa 25:20, za prvu pobedu u plej autu.

Konačno: ”Dubočica”-”Vojvodina” 3:1 (26:28), (25:21),(25:23), (25:20).

Pola posla je gotovo i u sledećoj utakmici, zakazanoj za sredu u Novom Sadu, Leskovčani samo treba da ponove igru od večeras.