POBEDA ZDRAVLJA! Leskovčani sjajnom odbranom u drugom poluvremenu slomili otpor ABA2 ligaša iz Kraljeva

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras u Leskovcu ekipu Sloge iz Kraljeva rezultatom 83:73 (9:20, 18:22, 33:14, 23:17) u utakmici 15. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Leskovčani su do pobede u duelu sa ABA2 ligašem iz Kraljeva stili posle velikog preokreta u drugom poluvremenu kada su sjajnom igrom u odbrani i odlično postavljenim zonskim presingom jednostavno razbili sistem igre Sloge u paramparčard.

A počelo je loše po domaćina, pa su gosti u prvih 10 minuta igre postigli 20 a primili samo 9 poena. I druga četvrtina je rešena u korist Sloge pa su Kraljevčani na odmor otišli sa velikih 15 poena razlike (27:42).

U nastavku potpuno drugačija slika na terenu i najbolje poluvreme Leskovčana u ovoj sezoni.

Probudila se i publika, borbenost i presing izabranika trenera Nikole Ristića nagradila aplauzima i podrškom, pa su Leskovčani u furioznoj trećoj četvrtini postigli čak 33 a primili samo 14 poena.

U poslednjih 10 minuta doamćin je ušao sa 4 poena prednosti (60:56), a odličnom igrom ta prednost je uvećana do konačnih 10 poena razlike.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković 2 (4 skoka), Gavrilović, Morgan 21 (8 skokova, 4 ukradene lopte), Petković, Radivojević 6, Stajić, Škundrić 17 (7 skokova, 3 ukradene kopte, 5/6 za dva), Jovanović 10 (12 skokova, 2 ukradene lopte), Jović 15 (5 skokova, 5 asistencija, 2/3 za tri), Stojanović 4 (6 skokova), Blackwell 8 (4/5 ua dva).

U prvenstvu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije na redu je kratka pauza, a prvenstvo se nastavlja 6., 7. i 8. januara kada su na programu utakmice 16. kola.