Pobeda košarkaša Konstantina na gostovanju u Novom Sadu

U utakmici 24. kola KLS-a Konstantin je pred 150 ljubitelja košarke slavio na gostovanju Vojvodini rezultatom 64:74,i tako prekinuo niz od dva uzastopna poraza.

Ponovo je sjajan bio Danilo Tasić, sa indeksom uspešnosti 36, uz 26 ubačenih poena.

Na samom početku meča gosti su jasno stavili do znanja da je period loše forme iza njih. Uz seriju 0:8 stavili su do znanja da su u Spens došli po pobedu. Nakon pet minuta igre izabranici Marka Cvetkovića imali su prednost od 2:14. Svoju rano stečenu prednost držali su tokom cele četvrtine, koja je završena rezultatom 15:25. U drugoj četvrtini došla je do izražaja svežina domaćih koji su polako hvatali korak sa Konstantinom i na kraju drugog perioda primakli su se na 31:35.

Tokom dobrog dela treće četvrtine Konstantin je odolevao gostima i ljubomorno čuvao stečeno vođstvo, a „lale“ su u 26. minutu uspele da dođu do izjednačenja. A za više nisu imali snage, nakon 30. minuta zasluženo je bilo vođstvo Konstantina 47:53. Polovinom poslednjeg čina u meču, Konstantin je ponovo zaigrao angažovano i u napadu i u odbrani, sredinom deonice prednost je ponovo bila dvocifrena, trojkom Stojačića u 36. minutu Konstantin je ponovo vodio 51:62. Na kraju je ekipa iz Niša zasluženo slavila i pokazala da je utakmica protiv FMP-a bila samo loš dan za igrače Marka Cvetkovića.

Vojvodina – Konstantin 64:74 (15:25, 16:10, 18:18, 15:21)

Gledalaca: 150 Sudije: Jovičić Milivoje, Juras Marko, Ninković Nemanja

Vojvodina: Jovišić (10), Kokanović (15), Janković, Nenadić (3), Šajin (7), Rakita, Vujićić, Rdenović, Đurović (17), Branković (10), Vrbaski (2)

Konstantin: Veličković, Babović (1), Đorđević (7), Mladenović, Vitković (3), Stojačić (16),Ostojić (12), Tasić (26), Savić, Stojanović, Stanković, Gudžić 9.

S. Mirković

SPECIJALNA OLIMPIJADA: Državno prvenstvo u stonom tenisu održano u Leskovcu

Danas se u SRC Dubočica u Leskovcu održava Državno prvenstvo Specijalne olimpijade Srbije u stonom …